GÜRCİSTAN’DA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Gürcistan, korona virüs vakalarındaki artış nedeniyle yeni önlemler aldı. 31 Ocak'a kadar yürürlükte olacak yeni önlemler kapsamında 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

GÜRCİSTAN’DA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Korona virüs salgınında vaka sayılarında artış kaydedilen Gürcistan'da yeni önlemler alındı. Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia, alınan yeni önlemleri duyurdu. Yeni kararların 28 Kasım'dan itibaren 31 Ocak'a kadar yürürlükte olacağını açıklayan Gakharia, kısıtlamaların 24 Aralık-3 Ocak ve 6-7 Ocak'ta dini bayramlar nedeniyle gevşetileceğini söyledi.

Alınan kararlara göre restoranlar, kafeler, pazarlar, alışveriş merkezleri yüzme havuzları, spor salonları kapatılacak, sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmayacak. Restoran ve kafeler yalnızca paket servis yapabilecek. Büyük şehirlerin yanı sıra ülke genelinde 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bankalar, bakkallar, evcil hayvan ürünleri satan mağazalar, eczaneler kısıtlamalardan muaf tutulacak. Şehirlerarası trafiğin de askıya alınacağı ülkede özel araçlara ve taksilerin seyrine izin verilecek.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1