GÜRCİSTAN'DAKİ REHİNE KRİZİNDE SALDIRGAN TALEPLERİNİ AÇIKLADI

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki bir mikrofinans kuruluşu ofisine giren el bombalı saldırgan taleplerini açıkladı. Saldırgan, “Gürcistan'daki tüm kumarhaneler kapatılsın” ve “Eczanelerdeki tüm ilaçların fiyatları indirilsin” dedi.

GÜRCİSTAN'DAKİ REHİNE KRİZİNDE SALDIRGAN TALEPLERİNİ AÇIKLADI
Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te Tsereteli metro istasyonu yakınlarındaki mikrofinans kuruluşunun ofisine bir kişi el bombasıyla girmiş, 10 kişiyi rehin almıştı. Saldırgan bir süre sonra rehinelerden birini serbest bırakmıştı.

Saldırgan daha sonra içerideki rehinelerden birine sosyal medya üzerinden canlı yayın açtırarak, bir dizi talepte bulundu. Saldırgan, Gürcistan'daki tüm kumarhanelerin kapatılmasını, kredilerin yüzde 7'ye indirilmesini ve eczanelerdeki tüm ilaçların fiyatlarına indirim yapılmasını talep etti. Saldırgan, isteklerinin gerçekleşmesi için acilen parlamentonun toplanmasını ve taleplerini yerine getirilmesini istedi. Saldırgan canlı yayında yaptığı konuşmasında, "Gürcistan'ımızı kurtarmanın zamanı geldi. Gelin bunu birlikte yapalım ya da burada hepiniz Allah'a yalvaracaksınız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1