GÜRCİSTAN’DAN ERMENİSTAN’IN İDDİALARINA YALANLAMA

Ermenistan'ın, Türkiye'nin Gürcistan üzerinden Azerbaycan'a Suriyeli militanları naklettiği iddialarına cevap veren Gürcistan istihbaratı, Ermenistan'ın iddialarını çürüttü.

GÜRCİSTAN’DAN ERMENİSTAN’IN İDDİALARINA YALANLAMA

Ermenistan'ın, Azerbaycan'dan işgal ettiği Dağlık Karabağ'da sivilleri de hedef alan saldırılar başlatması üzerine bölgede tansiyon yükselirken Ermenistan'dan şaşırtan bir iddia gelmişti. Ermenistan tarafı son olarak Türkiye'nin, Gürcistan üzerinden Azerbaycan'a Suriyeli militanları Ermeni askerlerle savaşması için naklettiğini iddia ederken Gürcistan istihbaratı bu iddiaları çürüten açıklama yaptı.

Gürcistan İstihbarat Servisi'nin bağlı olduğu Gürcistan Devlet Güvenlik Servisi Başkanı Grigol Liluashvili, Milli Güvenlik Konseyi Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Ermenistan'ın iddialarını yalanlayarak, “Suriye'deki yasa dışı gruplara üye militanların Türkiye ve Gürcistan üzerinden Azerbaycan topraklarına ilerlediği yönündeki iddialara cevap vermek istiyorum. Bu bir yalan ve bu bilginin temeli olmadığını belirtmek istiyorum. Bu iddialar Gürcistan topraklarında ve bölgede gerilimi tırmandırıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul