HAİSHEN TAYFUNU JAPONYA'DA HAYATI FELÇ ETTİ

Japonya'da etkisini sürdüren Haishen Tayfunu nedeniyle 1.8 milyon kişiye tahliye çağrısı yapıldı. 570 uçuş iptal edilirken, 500 bin hane elektriksiz kaldı.

HAİSHEN TAYFUNU JAPONYA'DA HAYATI FELÇ ETTİ

Cuma gecesi itibariyle Japonya'nın güneybatısını vuran Haishen Tayfunu, dün gece ve bugün de etkisini sürdürdü. Japonya Meteoroloji Ajansı'nın günler öncesinden yaptığı uyarılarda belirtildiği üzere şiddetli yağışlar, sert rüzgarlar ve yüksek dalgalara neden olan tayfun, 7 eyalette adeta hayatı kabusa çevirdi. Fukuoka, Saga, Nagasaki, Oita, Miyazaki, Kagoshima ve Kumamoto eyaletlerinde yaşayan 1.8 milyon kişiye yönelik tahliye çağrısı yapılırken, Kyushu ve Chukogu bölgelerindeki yaklaşık 500 bin hanede elektrik kesintisi yaşandığı açıklandı. Okinawa eyaletinde ise cep telefonu şebekelerinde kesintiler meydana geldi.

35 kişi yaralandı

Bazı bölgelerde maddi hasara neden olan tayfun nedeniyle birçok evin çatısı uçarken, şiddetli rüzgarlar ağaçları yerinden söktü. Bazı bölgelerde ise trafik levhaları rüzgarın şiddetine dayanamadı. Ayrıca en az 35 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul