HAİTİ’DE 7.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM! HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 277'YE YÜKSELDİ

Haiti’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 277'ye çıktığı bildirildi. Depremin ardından Başbakan Ariel Henry 1 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan etti. Haiti'nin Saint-Louis du Sud bölgesinin 12 kilometre kuzeydoğusunda m

HAİTİ’DE 7.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM! HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 277'YE YÜKSELDİ

Haiti'nin Saint-Louis du Sud bölgesinin 12 kilometre kuzeydoğusunda meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin bilançosu netleşiyor. Haiti sivil savunma yetkilisi Jerry Chandler, depremde en az 29 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını bildirdi.

EKİPLER AFET BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ

Depremin çok sayıda ev ve binada büyük hasara yol açtığını belirten Chandler, arama kurtarma çalışmaları için afet bölgesine ekiplerin gönderileceğini söyledi.

BAZI BİNALAR YERLE BİR OLDU

Başkent Port-au-Prince'te de hissedilen deprem nedeniyle halk kendini panikle dışarı attı. Sosyal medyada hızla yayılan videolarda, bazı ev ve yapıların yerle bir olduğu görüldü. Deprem nedeniyle yıkılan bir binanın enkazından bir çocuk sağ olarak kurtarıldı. Küçük kızın enkaz altından çıkarılma anları kameralara yansıdı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1