HAMAS'TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: ABLUKAYI AĞIRLAŞTIRMANIN SONUÇLARINDAN İSRAİL SORUMLUDUR

Hamas, Gazze Şeridi'ne yönelik artan askeri tırmanış ve 14 yıldır devam eden ablukayı gittikçe ağırlaştırmanın sonuçlarından İsrail'in sorumlu olacağı uyarısında bulundu. Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, 'Gazze'ye yönelik askeri tırmanışı

HAMAS'TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: ABLUKAYI AĞIRLAŞTIRMANIN SONUÇLARINDAN İSRAİL SORUMLUDUR

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, "Gazze'ye yönelik askeri tırmanışı ve ablukayı daha çok ağırlaştırarak Filistin halkına yönelik düşmanlığını sürdürmesinin sonuçlarından İsrail sorumludur." ifadelerini kullandı.

Akaryakıt ve halkın ihtiyaç duyduğu diğer malzemelerin girişini yasaklamanın ve bu şekilde ablukayı daha çok ağırlaştırmanın insanlığa karşı suç olduğunu vurgulayan Berhum, İsrail'in uyguladığı bu politikaların halkın ve direnişin iradesini kıramayacağına dikkati çekti.

MÜDAHALE EDİLMESİ İSTENDİ

Berhum, İsrail'in Gazze'ye yönelik düşmanlığının durması ve ablukanın kalkması için uluslararası toplum ve hukuk kurumlarının konuya müdahale etmesini istedi. Hamas Sözcüsü ayrıca Filistin yönetimine abluka altındaki Gazze halkına yönelik sorumluluğunu üstlenme ve destek olma çağrısında bulundu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul