HAYALET UÇAK GOOGLE EARTH'ÜN RADARINA TAKILDI

Reddit'te bir kullanıcı 'tespit edilemez' olarak bilinen ABD'nin efsanevi hayalet uçağını yakalayan Google Earth'ün bir görüntüsünü paylaştı. Görüntülenemez uçağın görüntülenmesi, sosyal medyada dalga konusu oldu.

HAYALET UÇAK GOOGLE EARTH'ÜN RADARINA TAKILDI

Sosyal haber ve tartışma sitesi Reddit'te u/Hippowned isimli bir kullanıcı, görünmezik özelliğine sahip olan uçağı Google Earth'ün yakaladığını iddia etti. Kullanıcı açıklamasında, "Bir çiftçinin evinin üstünden tarlasına doğru uçan hayalet bombardıman uçağını görmek mümkün. Komik olan ise efsanevi uçağın ilaçlama uçağı gibi görünmesi" dedi.

Pek çok insan 'hayalet uçağın' görünmez ve yakalanamaz olmasına rağmen Google Earth'ün radarına takılmasını oldukça komik buldu.

DEĞERİ DUDAK UÇUKLATIYOR

Hayalet uçak olarak bilinen B-2 bombardıman uçağı ABD Hava Kuvvetleri'ne ait. Northrop Grumman B-2 Spirit olarak geçen uçak, nükleer ve konvansiyonel bombalar taşıma kapasitesine sahip. Radara yakalanmayan uçak, şu ana kadar üretilen en pahalı uçak olarak bilinmektedir. Uçağın piyasa değeri 2,2 milyar dolar (Yaklaşık 24,5 trilyon).

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2021, 02:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1