İDAM CEZASI VERİLDİ! KORONAVİRÜSLE MÜCADELE GÖREVLİLERİNİ ÖLDÜRMÜŞTÜ; SON DAKİKA KARARI BELLİ OLDU!

Dünya genelinde büyük bir paniğe neden olan koronavirüs tehlikesine karşı önlemler alınırken son dakika haberleri de peş peşe geliyor. Global Times gazetesinin aktardığı son dakika bilgisine göre Çin'de Kovid-19 salgınıyla mücadele eden görevlileri öldüren zanlı idam cezası

İDAM CEZASI VERİLDİ! KORONAVİRÜSLE MÜCADELE GÖREVLİLERİNİ ÖLDÜRMÜŞTÜ; SON DAKİKA KARARI BELLİ OLDU!

Kovid-19 virüsü Çin'de kabus olmaya devam ediyor. Son dakika bilgilerine göre; koronavirüs nedeniyle toplamda 90 bin kişiye bulaştı, koronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı 3.048 olarak açıklandı. Ölümlerin 2.803'ü Hubei'de, 54'ü İran'da, 34'ü İtalya'da, 22'si ise Henan'da yaşandı. İtalya'da 1.694, İran'da 978, Japonya'da 256, Fransa'da 130, Almanya'da ise 130 koronavirüs hastası var. 45.150 kişi ise virüsten temizlendi. Tüm bu bilgiler anlık olarak değişirken Pekin'den gelen son dakika haberine göre iki görevli corona virüsü ile mücadele sırasında hayatını kaybetti. Görevlileri öldüren zanlı hakkında idam cezası verildi.

Global Times gazetesinin haberine göre, Yünnan eyaletine bağlı Honghı ve Yi Özerk İli'nde köyler arasına barikat kurularak Kovid-19'un yayılmasını engellemeye yönelik çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sırasında 6 Şubat'ta kapatılan bir yoldan arabasıyla izinsiz geçmeye çalışan Ma Cienguo adlı kişi, kendisini engellemeye çalışan yerel yetkililerden Li Guomin ve Cang Guicou'u bıçaklayarak öldürdü. Honghı ve Yi Özerk İli Orta Halk Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Ma, idam cezasına çarptırıldı.

Çin'de Koivd-19'un yayılmasını önlemek için bazı mahalle veya sokaklar arasına kurulan barikatlara halkın zaman zaman tepki gösterdiğine ilişkin görüntüler, ülkenin sosyal medya platformlarına yansıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı