İDAMINA KARAR VERİLDİ, SUÇSUZ OLDUĞU 20 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI

Bangladeş'te eşi ve çocuğunu öldürdüğü gerekçesiyle idam cezasına çarptırılan Shek Zahid'in 20 yıl hapis yattıktan sonra suçsuz olduğu ortaya çıktı.

İDAMINA KARAR VERİLDİ, SUÇSUZ OLDUĞU 20 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI

Bangladeş'te 1997 yılında eşi ve 1.5 yaşındaki kızını öldürdüğü gerekçesi ile yakalanan Shek Zahid, 3 yıl süren davanın ardından 2000 yılında idam cezasına çarptırıldı. Suçlamayı kabul etmeyen Zahid, kararı yüksek mahkemeye taşıdı. Bangladeş Yüksek Mahkemesi, dosyaları incelemesinin ardından 20 yıl hapis yatan Zahid'in suçsuz olduğuna karar verdi. Shek Zahid, 25 Ağustos tarihinde alınan karardan 5 gün sonra Khula Merkez Cezaevi'nden tahliye edildi.

Suçsuz olmasına rağmen 20 yıl hapis yatan Zahid, “Hapisten çıkacağımı beklemiyordum. Hapiste kaldığım 20 yılın her günü ölümü bekledim. Sanki beni idama alacaklar gibi hissettim. Ben bu suçu işlemedim. Olayın yaşandığı gün ben şehirden köye eşimin yanına gelmiştim. Ben gelene kadar eşim ve çocuğum öldürülmüştü. Ancak daha sonra polis beni yanlarında buldu ve kayınpeder de benim hakkımda dava açtı. O zaman benim söylediklerime kimse inanmadı” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul