İNGİLTERE'DEN SON DAKİKA KORONAVİRÜS KARARI

Son dakika haberi: İngiltere'ye yurt dışından gelenlere son 72 saatte yapılmış 'negatif yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test sonucu gösterme' zorunluluğu getirildi. Son dakika haberi: İngiltere Ulaştırma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19'un ye

İNGİLTERE'DEN SON DAKİKA KORONAVİRÜS KARARI

Son dakika haberi: İngiltere Ulaştırma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19'un yeni türlerinin yayılmasını önlemek için ülkeye girişlerde ek önlemler alındığı belirtildi. Bu kapsamda, kara, hava ve deniz yoluyla ülkeye geleceklerin son 72 saatte alınmış negatif Kovid-19 test sonucu zorunluluğunun getirildiği, bu kurala uymayanların ise 500 pound para cezasına çarptırılacakları bildirildi.

Nakliyecilerin, 11 yaşın altındakilerin, mürettebat ve test altyapısı bulunmayan ülkelerden gelenlerin test sunma zorunluluğu olmadığı aktarılan açıklamada, ülkeye "seyahat koridoru listesi"nde bulunmayan ülkelerden giriş yapanların 10 günlük bireysel karantina zorunluluğunun devam ettiği bilgisi de paylaşıldı.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, ülkeye yeni Kovid-19 vakalarının girişini durdurmak için etkili önlemlerin bulunduğunu ancak virüsün yeni türlerinin yayılması konusunda daha sıkı önlemler almaları gerektiğini kaydetti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1