İNGİLTERE’DE KORONAVİRÜS KARANTİNASINA KARŞI ‘ÖZGÜRLÜK KARTI’ UYGULAMASI

İngiltere’de hükümetin, kişilere, haftada iki kez koronavirüs testi negatif çıktığı sürece 'özgürlük kartı' verileceği öne sürüldü. İngiliz medyasının ismini vermediği hükümet kaynağına göre ‘Özgürlük Kartı’ kazanmak için, insanların düzenli olarak test ed

İNGİLTERE’DE KORONAVİRÜS KARANTİNASINA KARŞI ‘ÖZGÜRLÜK KARTI’ UYGULAMASI

İngiliz medyasının hükümet kaynağına göre üzerinde çalışılan planda, Özgürlük Kartı’nın dijital sertifika gibi akıllı telefonda saklanacak ve hükümetin aşılama programı hızlanana kadar insanların nispeten normal bir yaşam sürmelerine izin verecek. Kişilerin düzenli test yaptırmasını hedefleyen sistem sayesinde İngilizler, özgürce dolaşabilecek.

ÖZGÜRLÜK KARTI İLE TEST SAYISININ YÜKSELTİLMESİ PLANLANIYOR

İngiltere’nin bu planının detayında, belirti göstermeyen kişilerin bile test edilmesini kapsayan ülke çapında kitlesel bir test programı yer alıyor. 'Moonshot Operasyonu' adı altında ulusal test programının 100 milyar sterlinlik genişlemesinin bir parçası olarak gelecek yılın başlarında günde 10 milyona kadar test gerçekleştirmeyi umdukları iddia ediliyor. İngiliz hükümetinin bu planı başarılı olursa tüm Birleşik Krallık nüfusunun haftalık olarak test edilmesi sağlanacak ve haftada iki kez negatif çıkan kişilere Özgürlük Kartı verilecek.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul