İNGİLTERE, ÜLKEYE GİRİŞLERDE 'NEGATİF KOVİD-19 TEST SONUCU GÖSTERME' ZORUNLULUĞU GETİRDİ

İngiltere'ye dünya dışından gelenlere son 72 saatte mamul "negatif yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test sonucu gösterme" zorunluluğu getirildi.

İNGİLTERE, ÜLKEYE GİRİŞLERDE 'NEGATİF KOVİD-19 TEST SONUCU GÖSTERME' ZORUNLULUĞU GETİRDİ
Londra


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini zait ortamlarRAKAMLARLA: Ülke iklim koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

İngiltere Ulaştırma Bakanlığından meydana getirilen mukayyet açıklamada, Kovid-19'un yeni türlerinin yayılmasını karşılamak düşüncesince ülkeye girişlerde ek önlemler alındığı belirtildi. Bu kapsamda, kara, iklim ve derya eliyle ülkeye geleceklerin son 72 saatte gücenmiş negatif Kovid-19 test sonucu zorunluluğunun getirildiği, bu kurala uymayanların ise 500 pound dünyalık cezasına çarptırılacakları bildirildi.

Nakliyecilerin, 11 yaşın altındakilerin, mürettebat ve test altyapısı yok ülkelerden gelenlerin test arz zorunluluğu bulunmadığı dökme açıklamada, ülkeye "seyahat koridoru listesi"nde yok ülkelerden antre yapanların 10 günce ferdî karantina zorunluluğunun bitmeme etmiş olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Açıklamada, görüşlerine toprak sunulan Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, ülkeye yeni Kovid-19 vakalarının girişini kapatmak düşüncesince sansasyonel önlemlerin olduğunu fakat virüsün yeni türlerinin yayılması dair henüz hararetli düzen önlemler almaları icap ettiğini kaydetti.

Shapps, test zorunluluğunun, bitmeme fail yolculuk koridoru önlemleriyle Kovid-19 aşılamalarının tam seviyeye ulaşacağı zamana derece virüsü arama etmeye araştırma görevlisi olacağını vurguladı.

Vaka rakamları ve dirilik kaybı artıyor

Dün 1162 bireyin yaşamını kaybetmiş olduğu ülkede, virüsün yüzdelik 70 henüz çabuk yayılan birlikte şekli dolayısıyla olaylar da değişik artıyor.

Hükümet, küçük ay ortasına derece virüsten en baş döndürücü etkilenenlerin aşılanmasıyla 5 Ocak'ta süregelen karantinayı adım adım kaldırıp normale dönmeyi umuyor.

Pfizer-BioNTech aşısını evvel uygulayıcı iklim bulunan İngiltere, 8 Aralık'ta aşılama çalışmalarına başlamıştı.

İngiliz deva teftiş kuruluşu, yeni yıldan elden evvela de Oxford-AstraZeneca aşısına müsaade vermiş ve bu aşının da evvel dozu 4 Ocak'ta vurulmuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1