İRAN'DA 21 KASIM'DAN İTİBAREN ÜLKE ÇAPINDA YENİ KISITLAMA UYGULANACAK

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, korona virüs salgının önüne geçebilmek ve şehirlerdeki yoğunluğun azaltılabilmesi için 21 Kasım Cumartesi gününden itibaren ülke genelinde yeni kısıtlamalar uygulanacağını duyurdu.

İRAN'DA 21 KASIM'DAN İTİBAREN ÜLKE ÇAPINDA YENİ KISITLAMA UYGULANACAK

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Korona Virüs ile Mücadele Konseyi toplantısında açıklamalarda bulundu. Korona ile mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalarla halkın durumu ciddiye almasının hedeflendiğini belirterek, "Daha önce 46 ilçede ve yine 43 ilçede kısıtlamalar uyguladık. Geçtiğimiz hafta da tüm eyalet merkezlerinde korona virüs yasakları hayata geçirildi. Halkımız olağanüstü bir durumla karşı karşıya kaldığımızı bilmeli" ifadelerini kullandı.

Ülke genelinde kalabalıkların ve dolaşımın azaltılması gerektiğini kaydeden Ruhani, sağlık protokollerine uyulması halinde salgınla mücadelede başarılı olacaklarını belirterek, "Birçok şehirde maalesef yasak olmasına rağmen insanlar bir araya geliyor ve toplu törenler düzenliyor. Bir spor takımının zaferi için herkesin sokaklara çıkarak kutlamalar yapması mı gerekiyor? Bu nedenle 2 hafta içerisinde vaka sayıları ve 4 hafta sonra mezarlıklardaki kişi sayısı artıyor" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1