İRAN'DA DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA! RUHANİ'DEEN YENİ 'CORONA' KARARI

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip Corona Virüsü Kovid-19 salgını nedeniyle ülke genelindeki kısıtlamaların 3 Nisan'a kadar uzatıldığını açıklarken, hastanelere başvuruların ve ölüm oranlarının düşmeye başladığını belirtti. Ruhani, başkent Tahran'da düzenlen

İRAN'DA DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA! RUHANİ'DEEN YENİ 'CORONA' KARARI

Ruhani, başkent Tahran'da düzenlenen ve kendisi dışındaki tüm yetkililerin koruyucu maskeyle katıldığı Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında salgınla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ÖLÜM ORANI DÜŞMEYE BAŞLADI

Ruhani, son günlerde Kovid-19 nedeniyle hastanelere başvuruların ve ölüm oranlarının düşmeye başladığına dikkati çekerek, bunun sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

"SAĞLIK MESAFESİNE RİAYET EDELİM"

Salgının kontrol altına alınabilmesi için halkın sağlık yetkililerin tavsiyelerine uyması gerektiğini vurgulayan Ruhani, "Corona Virüsü taşıyan bir kişi öksürmeyebilir ve ateşi de olmayabilir ancak gerekli iki metrelik sağlık mesafesine riayet edelim." dedi.

KISITLAMALAR 3 NİSAN'A UZATILDI

Ülke genelindeki kısıtlamaların uzatıldığını açıklayan Ruhani, market, manav ve eczane gibi dükkanların halkın ihtiyaçlarının karşılanması için bu kapsamda olmadığını hatırlatarak, "Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu, daha önce 1 Nisan'a kadar durdurduğumuz tüm işler için tatil süresini 3 Nisan'a kadar uzattı." dedi.

Devlet memurlarının da 3 Nisan'a kadar dönüşümlü olarak çalışmasını isteyen Ruhani, "Bu süreçten çıkabilmemiz için memurların üçte biri işe gitsin. Üçte ikisi ise izinli sayılsın." ifadelerini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı