İRAN’DA ENERJİ TASARRUFU İÇİN ELEKTRİK KESİNTİLERİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

İran Elektrik Santralleri Sözcüsü Mustafa Recebi Meşhedi, sabahleyin saatlerinde bazısı vilayetlerde yaşanmış olan elektrik kesilmelerine müteveccih icra ettiği açıklamada, evlerde küsurat doğal taş yağı lambası lambası kullanması ve elektrik santrallerindeki mahrukat problemi

İRAN’DA ENERJİ TASARRUFU İÇİN ELEKTRİK KESİNTİLERİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

İran Elektrik Santralleri Sözcüsü Mustafa Recebi Meşhedi, sabahleyin saatlerinde Tahran, İsfahan, Merkezi ve Simnan şehirlerinde yaşanmış olan dü saatlik elektrik kesilmelerine bağlı açıklamalarda bulundu. Meşhedi, evlerde kalan doğal taş yağı lambası lambası kullanması ve elektrik santrallerinde yaşanmış olan mahrukat problemi dolayısıyla günde 2 saatlik elektrik kesilmelerine gidileceğini belirterek İranlılardan evlerinde enerji tasarrufuna gitmelerini istedi.

Elektrik kesintilerinin eğreti ortak gidiş bulunduğunu tamlayan Meşhedi, "Evlerde kalan koyu doğal taş yağı lambası lambası kullanması ve elektrik santrallerinde yaşanmış olan mahrukat problemi dolayısıyla 2 saatlik kesintiler yaşanacak. Yakıt problemi çözüldüğünde elektrik kesintileri de tekrarlanmayacak" dedi. Meşhedi, "Eğer halkımız evlerinde doğal taş yağı lambası lambası kullanımını yüzdelik 10 oranında azaltır ve tasarrufa giderse elektrik kesintileri problemi da çözgün olacak" sanarak konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1