İRAN İLE ÇİN ARASINDA KRİTİK GÖRÜŞME: NÜKLEER ANLAŞMA MASADA

İran ile Çin hükümetleri, nükleer anlaşma görüşmeleri gerçekleştiriyor. Yetkilileri, dışişleri bakanlarının telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu. İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini el

İRAN İLE ÇİN ARASINDA KRİTİK GÖRÜŞME: NÜKLEER ANLAŞMA MASADA

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, nükleer anlaşma meselesini ele aldı. İran Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Abdullahiyan ile Yi telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede nükleer anlaşma ve iki ülke arasında imzalanan 25 Yıllık Kapsamlı İş Birliği Anlaşması masaya yatırıldı.

Bakan Yi, tüm tarafların nükleer anlaşmaya dönmesi gerektiğini belirterek, İran ile Avrupa Birliği (AB) arasında başlayan görüşmeleri memnuniyetle karşıladıklarını ve konunun takipçisi olduklarını aktardı.

Çinli Bakan, ayrıca 25 yıllık anlaşmayı da uygulamaya hazır olduklarını ifade etti. Yi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede de Tahran ile iş birliği yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1