İRAN VE FİLİSTİN'DEN İSRAİL- BAE ANLAŞMASINA SERT TEPKİ

İsrail, Bahreyn ve BAE ilişkilerin normalleşmesi için ilk adımı bugün attı. Beyaz Saray'da atılan imzalar ülkelerin ilişkileri için önemli bir rol oynarken bu anlaşmaya ilk tepki İran ve Filistin'den geldi. Filistin, yapılan anlaşmaların bölgede barışı getirmeyeceğini savunu

İRAN VE FİLİSTİN'DEN İSRAİL- BAE ANLAŞMASINA SERT TEPKİ

İsrail, Bahreyn ve BAE, ilişkilerinin normalleşmesi için bugün Beyaz Saray'da bir anlaşma imzaladı. ABD Başkanı Donald Trump'ın ev sahipliğinde düzenlenen törene tarafların liderleri katıldı.

EN SERT TEPKİ FİLİSTİN VE İRAN'DAN GELDİ

Yapılan anlaşmaya ise en sert tepki Filistin ve İran'dan geldi. Taraflar sert açıklamalarıyla tüm dikkatleri üstüne topladı.

"BEYAZ SARAY'DA YAŞANANLAR BARIŞ SAĞLAMAYACAK"

Filistin Devlet Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Beyaz Saray'da düzenlenen imza törenine ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

"ABD ve İsrail işgal otoritesi, Filistin halkının 4 Haziran 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve sürekli bir devlet kurma hakkını tanımadığı ve Filistin'deki mülteci sorunu 194 sayılı karar uyarınca çözülmediği sürece Beyaz Saray'da yaşananlar bölgede barışı sağlamayacak. Kimseye Filistin halkı ve Filistin halkının tek meşru temsilcisi olan Filistin Kurtuluş Örgütü adına konuşma yetkisi vermedik ve vermeyeceğiz."

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 01:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul