İRANLI ASKERİ YETKİLİ, ABD VE İSRAİL'İ UYARDI: HERHANGİ BİR SALDIRIDA AĞIR BEDEL ÖDERLER

İranlı üst düzey bir askeri yetkili, ABD ve İsrail'in İran'a yönelik saldırı planlarına sert tepki gösterdi. Olası bir saldırıya füzelerle karşılık verileceğini belirten yetkili, "ABD ve İsrail, herhangi bir saldırıda ağır bedel öder" dedi.

İRANLI ASKERİ YETKİLİ, ABD VE İSRAİL'İ UYARDI: HERHANGİ BİR SALDIRIDA AĞIR BEDEL ÖDERLER

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi'ne bağlı "Nournews"e demeç veren ve ismi açıklanmayan üst düzey bir askeri yetkili, ABD ve İsrail'in İran'a yönelik askeri saldırı planlarına tepki gösterdi.

"AĞIR BEDEL ÖDERLER"

Herhangi bir saldırıya füzelerle karşılık verileceğine dikkati çeken İranlı yetkili, "Askeri komutanlara İran füzelerini gerçek hedeflerle test etme imkanı sağlamak saldırganlara ağır bedel ödetecektir." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile İsrailli mevkidaşı Benny Gantz, 9 Aralık'ta Washington'da bir araya gelmişti. Reuters Haber Ajansı'nın isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey ABD'li yetkiliye dayandırdığı haberde, iki bakanın İran ile yeniden başlayan nükleer müzakerelerin başarısız olması halinde Tahran'ın nükleer tesislerini vurmayı da içeren askeri tatbikat planlarını görüşeceği belirtilmişti.

"DİPLOMASİ DIŞINDAKİ DİĞER SEÇENEKLERE HAZIRIZ"

Görüşme sonrasında basına açıklama yapan ABD Savunma Bakanı Austin, İran ile devam eden görüşmelerin sonuçsuz kalması durumunda "diplomasi dışındaki diğer seçeneklere hazır olduklarını" ifade etmişti.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2021, 03:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1