İSLAM KARŞITLIĞI İLE BİLİNEN İSVEÇLİ KARİKATÜRİST LARS VİLKS, TRAFİK KAZASINDA YANARAK ÖLDÜ

Çizdiği Hazreti Muhammed karikatürleri ve İslam karşıtlığıyla bilinen İsveçli karikatürist Lars Vilks ile iki koruma polisi, trafik kazası sonrası yanarak öldü. Vilks, 2007 yılından bu yana gizli bir adreste yaşıyordu.

İSLAM KARŞITLIĞI İLE BİLİNEN İSVEÇLİ KARİKATÜRİST LARS VİLKS, TRAFİK KAZASINDA YANARAK ÖLDÜ

İsveç'in Dagens Nyheter gazetesinin haberine göre, Lars Vilks ve iki koruma polisi trafik kazasında yaşamını yitirdi.
İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornber, yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak iki polis memurunun ailelerine başsağlığı diledi.

KAZADA YANARAK ÖLDÜ

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Smaland bölgesinde bulunan Markaryd yerleşim birimine yakın otoyolda bir kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu patlayan ve alev alan araçlarda 3 kişi yanarak öldü, bir kişi ağır yaralandı. Yaralanan kişinin kamyon şoförü olduğu, otomobilde ölen kişilerin Lars Vilks ve iki polis koruması olduğu kaydedildi.

Smaland polisi, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını duyurdu.

YILLARDIR GİZLENEREK YAŞIYORDU

2007 yılında İsveç'in yerel gazetesi Nerikes Allehanda, Lars Vilks'in Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerini yayımlamış, karikatürler İslam dünyasında büyük tepkiye neden olmuştu. 2007 yılından bu yana gizli bir adreste yaşayan ve polis korumalarıyla gezen Vilks, birçok programda protesto edilmiş ve yumurtalı saldırıya uğramıştı.

İslam karşıtlığı ile bilinen İsveçli karikatürist Lars Vilks, trafik kazasında yanarak öldü

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 07:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1