İSPANYA'DA KAR FIRTINASI 3 DİRİLİK ALDI

İspanya'yı tesiri dibine meydan kar fırtınası akıbet 24 saatte 3 dirilik aldı.

İSPANYA'DA KAR FIRTINASI 3 DİRİLİK ALDI
Madrid
.w3-content { max-width: 100%; margin: auto;} .w3-tooltip, .w3-display-container {position: relative;} .w3-black, .w3-hover-black:hover { color: #fff!important; background-color: #000!important;} .w3-display-left { position: absolute; top: 50%; left: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(-0%,-50%);} .w3-display-right { position: absolute; top: 50%; right: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(0%,-50%);} .w3-btn, .w3-button {-webkit-touch-callout: none;-webkit-user-select: none; -khtml-user-select: none;-moz-user-select: none; -ms-user-select: none;user-select: none;} .w3-btn, .w3-button {border: none;display: inline-block;outline: 0;padding: 8px 16px;vertical-align: middle;overflow: hidden;text-decoration: none;color: inherit;background-color: inherit;text-align: center;cursor: pointer;white-space: nowrap;} Madrid'de kar fırtınası hayatı durdurdu İspanya'nın başkenti Madrid'de çarpıcı bulunan kar fırtınası hayatı selamünkavlen etti. Kentte hepsi yöntemler kapatılırken, tayyare ve şimendifer seferleri bozma edildi. Yetkililer Madrid'in tarihindeki en dip kar yağışı bulunduğunu söyledi. ( Şenhan Bolelli - Anadolu Ajansı )

İspanya'yı dü gündür tesiri dibine düzlük ve "Filomena" ismi maruz kar fırtınası son 24 saatte 3 dirilik aldı.

Ülkede kara, hava, çokluk ve sert yolu ulaşımını şişman seviyede durduran, 600 genişliğinde yolu trafiğe kapatan kar fırtınasından çevre aşırı sayıda anahtar yolda kaldı.

Jandarma ve Sivil Yardım kuruluşlarından meydana getirilen açıklamalarda, geçmiş geceden beri yollarda kuşatılmış küsurat 1500'den bir tomar bireyin kurtarıldığı kaydedildi.

İçişleri Bakanı Fernando Grande Marlaska, basına icra ettiği açıklamada, "Son 50 senenin en dip fırtınasıyla hakkında karşıyayız. Son etap çetince iklim şartlarına karşın şu anne genişliğinde hudutlu sayıda zararımız var. Ama matem tutmamız müstelzim 3 ölümüz oldu." dedi.

Tarihindeki en dip kar yağışını gören hükûmet merkezi Madrid'de ise az daha hepsi yöntemler ile Barajas Havalimanı kapatıldı.

Ayrıca şimendifer ve otobüs seferleri durdurulurken, şehir ortamında yegâne şişko muvasala ara bulucu kendisine misyon verici metronun 24 zaman açıkça kalacağı, sokakta küsurat evsizlere de yer altı treni ortamında besin ve tahaffuz katkısı verileceği açıklandı.

30 zaman kesintisiz yağan kardan çevre ağaçların devrilmesiyle aşırı sayıda aracın dokunca görmüş olduğu Madrid'de istirdat çalışmalarına askeri birlikler de dayanak veriyor.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının hafta başına genişliğinde bitmeme etmesinin beklendiğini söyledi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1