İSPANYA'DA KOVİD-19 OLAYLARINDAKİ ARTIŞA ÜZERİNE DİYALEKT EK ÖNLEMLER ALINDI

İspanya'da acemi yüz koronavirüs salgınında sonuç dü haftadır belirleme edilen acemi fenomen rakamlarındaki artışın bitmeme etmesiyle yerli yönetimler ek önlemler açıklamaya başladı.

İSPANYA'DA KOVİD-19 OLAYLARINDAKİ ARTIŞA ÜZERİNE DİYALEKT EK ÖNLEMLER ALINDI
Madrid

KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini çoğaltan ortamlarRAKAMLARLA: Ülke yurt koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günlük ve umumi koronavirüs tablosu

İspanya Sağlık Bakanlığının güncellediği yeni insan koronavirüs (Kovid-19) verilerine göre, akıbet 3 günde 61 bin 422 toy fenomen ile hep fenomen sayısı 2 milyon 111 bin 782'ye çıktı.

Ülkede salgından ötürü yaşamını kaybedenlerin sayısı da 8 Ocak'tan bugüne 401 artışla 52 bin 275'e ulaştı.

Yeni fenomen rakamlarındaki artışlardan ötürü Endülüs, Madrid, Balear Adaları ve Asturias kabilinden birtakım kocabaşı yönetimler, Kovid-19'a gönül rahatlığı 25 Ekim'den buyana yurt genelinde muteber yılgı çözüm (OHAL) gereği akşam sokağa çıkacak kısıtlamaları ile en çok 6 insana denli müşterek araya vürut önlemlerini genişletti.

Sokağa çıkacak yasağının start saati 23.00'dan 22.00'a çekilirken, bar, aşevi ve alım satım merkezlerinin düzentileme saatleri de kısıtlandı.

Ayrıca başşehir Madrid'de 1,2 milyon kişiyi etkileyecek biçimde lehçe karantina sonucu alındı.

Diğer taraftan İspanya'da 27 Aralık'ta başlamış olan Kovid-19 aşılaması, hafta böylecene ülkenin iri yönünü tesiri dibine meydan çirkin iklim şartlarından ötürü yavaşlatıldı.

Gelen toy aşıların dağıtılması düşüncesince askeri birlikler görevlendirildi.

Portekiz'de Kovid-19'a ilişkin en faziletkâr günlük dirilik kaybı sayısı kaydedildi

Portekiz Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'dan akıbet 24 saatte 122 bireyin yaşamını kaybettiğini ve 5 bin 604 toy fenomen belirleme edildiğini bildirdi.

Böylece, Portekiz'de salgının başlamasından buyana virüse ilişkin en faziletkâr günlük ahiret yolculuğu sayısı kayıtlara geçti.

Ülkede Kovid-19'dan yaşamını kaybedenlerin sayısı 7 bin 925'e, hep fenomen sayısı da 489 bin 293'e çıktı.

Kovid-19 aşılarına 27 Aralık'ta başlamış olan Portekiz'de 9 Kasım'dan buyana muteber ve 15 Ocak'a denli uzatılan OHAL kapsamında salgının derin görüldüğü yerlerde başıboş deveran kısıtlamaları getirilip, halktan mecburi olmadıkça akşam sokağa çıkmaması isteniyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1