İSPANYA'DAN AFGANİSTAN AÇIKLAMASI: KATAR'DAN DESTEK ALDIK

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, Afganistan'da kalan iş birlikçilerini tahliye etmek için bölge ülkelerle yaptıkları görüşmelerde Katar'dan destek aldığını açıkladı. Afganistan'da kalan iş birlikçilerini tahliye etmek için bölge ülkelerle görüşmelerde bu

İSPANYA'DAN AFGANİSTAN AÇIKLAMASI: KATAR'DAN DESTEK ALDIK

Afganistan'da kalan iş birlikçilerini tahliye etmek için bölge ülkelerle görüşmelerde bulunan İspanyol hükümeti, Katar'dan bu konuda destek aldı.

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, Katar'ın başkenti Doha'ya bugün yaptığı ziyaretle ilgili EFE haber ajansına yaptığı değerlendirmede, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile çok olumlu bir görüşme yaptığını söyledi.

"VAADİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ"

Albares "İş birlikçilerimizin mümkün olan en kısa sürede, daha güvenli bir şekilde ayrılmasını sağlamak için Katar'ın tüm desteğini garanti eden Emir ile yaptığım görüşmeden çok memnunum. Afganistan'da kimseyi geride bırakmama vaadimizi yerine getireceğiz." dedi.

Albares, Katar Emiri ile görüşmesinde, Kabil'de havalimanının uluslararası uçuşlarda kullanımı ve Katar'ın bu konudaki teknik desteğinin de ele alındığını kaydetti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1