İSPANYA KAR FIRTINASINA DOĞRULAMA OLDU

Filomena ismi maruz kar fırtınasından kimi alanlarda al alarma geçildi, 400'e andıran defa trafiğe kapandı, 39 pervaz ile kimi aceleci katar seferleri silme edildi.

İSPANYA KAR FIRTINASINA DOĞRULAMA OLDU
Madrid

İspanya'da sansasyonel bulunan koyu kar yağışı hayatı aksi etkilerken, dünya genelinde 400'e benzeyen kere trafiğe kapandı.

Filomena ismi sunulan kar fırtınasına teyit bulunan İspanya'da kar yağışı ve ilgisiz açıktan Madrid, Castilla La Mancha ve Valensiya ilkin iktisap etmek kıl payı nice alanda Sivil Yardım kurumları al alarm özelliğine geçti.

1971'den beri en koyu kar yağışının görüldüğü başşehir Madrid'de parklar ve kamuya bariz spor alanları ile dü çevreyolu trafiğe kapatıldı.

Madrid ve Castilla La Mancha'da yerli yönetimler halktan mecburi olmadıkça sokağa çıkmamalarını istedi.

Castilla La Mancha ve Valensiya'da 11 Ocak'ta öngörülen okulların açılmasının ertelendiği duyuruldu.

Ülkenin doğusundaki Katalonya mahalle muhtarı yönetimi de bölgedeki topu topu otoyollarda kamyonların çıkışına haram getirdi.

Ayrıca Madrid, Valensiya, Jaen, Zaragoza kentleriyle irtibatlı çabuk şimendifer seferleri ile dünya genelinde 39 uçuşun silme edilmiş bulunduğu öğrenildi.

İspanya'nın otoyolların yüzdelik 77'sinde ulaşımın boğunuk yahut bata çıka gerçekleştirildiğini kaydeden yetkililer, Toledo denli bazısı şehirlerde iane çalışmalarına askeri birliklerin de dayanak verdiğini belirtti.

Öte taraftan bu hafta sonu oynanması planlanan, aralarında Atletico Madrid-Athletic Bilbao ve Osasuna-Real Madrid maçlarının da bulunduğu bazısı ayak topu karşılaşmalarının ertelenebileceği bildirildi.

Osauna'da oynayacak Real Madrid'de futbolcular ve uran heyetin tahminî dü saattir, Madrid Barajas havaalanında uçakta beklediği, koyu kar yağışından uçağın kalkamadığı kaydedildi.

İspanya'da biçimsiz hava şartlarının hafta başına denli bitmeme etmesi öngörülüyor.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1