İSPANYA SAĞLIK BAKANI ILLA, MADRİD’DEKİ COVİD-19 ÖNLEMLERİNİN SIKILAŞTIRILMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU

İspanya Sağlık Bakanı Salvador Illa, başkent Madrid'de uygulanan Covid-19 önlemlerinin sıkılaştırılması ve kent genelinde uygulanması çağrısında bulundu.

İSPANYA SAĞLIK BAKANI ILLA, MADRİD’DEKİ COVİD-19 ÖNLEMLERİNİN SIKILAŞTIRILMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU

İspanya'da korona virüs salgını etkisini yeniden arttırması ile başkent Madrid'de bölgesel kısıtlamalar uygulanıyor. İspanya Sağlık Bakanı Salvador Illa bugün yaptığı açıklamada, Madrid'de uygulanan Covid-19 önlemlerinin sıkılaştırılması ve kent genelinde uygulanması çağrısında bulundu. Illa, kısıtlamaların kent genelinde uygulanmaması halinde bölge sakinleri için ciddi bir risk oluşturacağını ifade etti. Mevcut kısıtlamaların yeterli olmadığını belirten Bakan Illa, salgını kontrol altına almak için "kararlılıkla hareket etme zamanı" dedi.

Bakan Illa, "Komşu bölgeler ve bölge sakinleri için ciddi bir risk var" ifadelerini kullanırken, başkent bölgesel yetkililerinin vatandaşların sağlığını ilk sıraya koymasını ve şehrin tamamına kısmi bir tecrit uygulamaları çağrısında bulundu. Madrid bölge yetkilileri ise dün bölgesel kısıtlamaların süresini uzatırken, 8 bölgeyi daha kısıtlama listesine aldı. Kısıtlamalardan etkilenenlerin sayısının yaklaşık 1 milyon kişi olduğu bildirildi. Yetkililer, kent genelinde kısıtlamaları uygulanmayı ise reddetti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul