İSPANYOL BAKAN: ET TÜKETİMİ AZALTILMALI

Tüketici İlişkilerinden Sorumlu Devlet Bakanı, iklim krizine karşı harekete geçilmezse sevilen İspanya’nın yok olma tehlikesi olacağını belirtti

İSPANYOL BAKAN: ET TÜKETİMİ AZALTILMALI

İspanya’da Tüketici İlişkilerinden Sorumlu Devlet Bakanı Alberto Garzon, iklim krizinin etkilerini hafifletmek, çölleşme sürecini yavaşlatmak ve turizm sektörünü korumak için daha az et tüketiminin önemli bir rol oynadığını söyledi.

The Guardian’da yer alan habere göre, Alberto Garzon, İspanya’da insanların et tüketiminin çevreye çok büyük bir etkisi olduğunu ve bunu değiştirmeleri gerektiğini anlamaları gerektiğini söyledi.

Garzon “İnsanlar iklim krizinde rol oynayan sera gazını araçlara ve ulaşımlara bağlamaya daha meyilli. Hayvan tüketim zincirine özellikle de bifteğin etkisine bakılmaya yeni başlandı. Bazı ülkeler bu konuda avantajlı ancak İspanya’da bu bir tabu olmuştur” dedi.

İspanya’nın coğrafi konum açısından iklim krizinin etkilerine karşı kırılgan durumda olduğunu vurgulayan Garzon, harekete geçilmezse sevilen İspanya’nın yok olma tehlikesi olacağını belirtti.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2021, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1