İSRAİL ASKERLERİ BATI ŞERİA'DA FİLİSTİNLİLERE AİT ONLARCA DÜKKANI YIKTI

İsrail ordusu işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere ait onlarca dükkanı yıktı, Yahudi yerleşimciler de çok sayıda zeytin ağacını kesti. Kudüs Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerleri Kudüs'ün kuzeydoğusundaki Er-Ram beldesinde 'ruhsatsız' o

İSRAİL ASKERLERİ BATI ŞERİA'DA FİLİSTİNLİLERE AİT ONLARCA DÜKKANI YIKTI

Kudüs Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerleri Kudüs'ün kuzeydoğusundaki Er-Ram beldesinde "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla onlarca dükkanı yıktı.

Açıklamada Ram beldesindeki yıkımlar, "işgal güçlerinin Filistin halkı aleyhindeki suç siciline eklenen yeni bir katliam" şeklinde değerlendirildi.

Valilik, "İsrail'in bir yandan Kudüs'te faaliyet gösteren Filistinli kurumların, 'C' bölgesinde ticari kuruluşlara ilişkin gerekli düzenlemelerin yapılması ve inşaat için ruhsat verilmesi konusundaki görevlerini yerine getirmesini engellerken diğer yandan da güvenlik güçlerinin onlarca ailenin geçimine destek olan ticari yapıları ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktığına" dikkati çekti.

İsrail'in, Kudüs çevresinde yerleşim birimleri arasında bir koridor oluşturmak için buraları birbirine bağlayan yolları genişleterek "sömürge" operasyonlarını kolaylaştırmayı hedeflediği ifade edildi.

Valilik açıklamasında, yıkılan dükkan sayısına ilişkin ise bilgi verilmedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1