İSRAİL BAŞBAKANI BENNETT, ÜRDÜN KRALI ABDULLAH İLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ DOĞRULADI

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştüğüne yönelik haberleri doğruladı. Bennett, Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna hitap etmek için gittiği New York'ta Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyyani ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE

İSRAİL BAŞBAKANI BENNETT, ÜRDÜN KRALI ABDULLAH İLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ DOĞRULADI

Bennett, Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna hitap etmek için gittiği New York'ta Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyyani ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanlığından Sorumlu Devlet Bakanı Halife Şahin el-Marar ile bir araya geldi.

Ülkesinin BAE ve Bahreyn ile her alanda ilişkilerini sıkılaştırmayı ve güçlendirmeyi hedeflediğini belirten Bennett, bölgedeki diğer ülkelerin de İsrail ile ilişkileri normalleştirmesini umduğunu dile getirdi.

Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüştüğünü ifade eden Bennett, her iki liderin de İsrail'in BAE ve Bahreyn ile olan ilişkilerinden memnun olduğunu kaydetti.

"MÜMKÜN OLDUĞUNCA"

İlişkilerde "süreklilik" sözü veren Bennett, BAE ve Bahreyn ile olan ilişkileri "mümkün olduğunca" genişletmek istediklerini sözlerine ekledi.

İsrail basını, temmuz ayında Başbakan Bennett'ın Ürdün'ün başkenti Amman'a giderek Kral 2. Abdullah ile gizlice görüştüğünü yazmıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1