İSRAİL İLE BAHREYN'DEN 'İRAN'A KARŞI ORTAK İŞ BİRLİĞİ' ARAYIŞI

İsrail ile Bahreyn'in 'İran'ın insansız hava araçlarıyla (İHA) düzenlediği saldırılara karşı ortak iş birliği arayışında' olduğu bildirildi. İsrail'in Haaretz gazetesinin haberine göre, Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in dünkü Manama ziyareti sırasında iki ülke yetkil

İSRAİL İLE BAHREYN'DEN 'İRAN'A KARŞI ORTAK İŞ BİRLİĞİ' ARAYIŞI

İsrail'in Haaretz gazetesinin haberine göre, Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in dünkü Manama ziyareti sırasında iki ülke yetkilileri "bölgede büyüyen bir tehdit olarak görülen İran'ın İHA'lı saldırılarına yanıt verme konusunda iş birliğini" ele aldı. Dışişleri Bakanı Lapid'in Bahreynli yetkililerle söz konusu dosya kapsamında görüş alışverişinde bulunduğu aktarılırken, haberde adı açıklanmayan İsrailli bir yetkilinin "İran, İHA başta olmak üzere güçlü askeri araçlar geliştiriyor ve bu herkesi rahatsız ediyor. Bizim sunduğumuz imkanların niteliğini de herkesi iyi biliyor." şeklindeki sözlerine yer verildi.

Haberde ayrıca Lapid'in dün Bahreynli ve ABD'li üst düzey askeri yetkililer ve diplomatlarla birlikte ABD'nin Bahreyn'deki 5. filosunu ziyaret ederek İran'a bir mesaj verdiği yorumu yapıldı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1