İSRAİL İSTİHBARAT BAKANI COHEN: SUDAN İLE NORMALLEŞMEYE ÇOK YAKINIZ

İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen, İsrail’in Kanal 13 televizyonuna yaptığı açıklamada, "Sudan ile normalleşmeye çok yakınız." dedi.

İSRAİL İSTİHBARAT BAKANI COHEN: SUDAN İLE NORMALLEŞMEYE ÇOK YAKINIZ
Kudüs

İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen, Sudan’ın İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye çok yakın olduğunu söyledi.

İsrail Ordu Radyosu: İsrail'den üst düzey bir heyet Sudan'ı ziyaret etti'Sudan da İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi kararı aldı' iddiasıİsrailli Bakan: ABD'deki seçimden önce bir başka normalleşme anlaşmasına varabilirizABD'nin 'terör listesinden' çıkmak isteyen Sudanlılar İsrail'le normalleşme şartını reddediyor

Cohen, İsrail’in Kanal 13 televizyonuna yaptığı açıklamada, ABD’nin Sudan’ı terörizmi destekleyen ülkeler listesinden çıkarma niyetine eş zamanlı olarak Tel Aviv ile Hartum yönetimleri arasında da normalleşmenin çok yakın olduğunu belirtti.

İstihbarat Bakanı Cohen, "Sudan ile normalleşmeye çok yakınız." ifadelerini kullandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya yakınlığıyla bilinen Israel Hayom gazetesi, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'in ardından Sudan'ın da İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına vardığını yazmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump, 19 Ekim'de yaptığı açıklamada, ABD'li terör kurbanları ve ailelerine 335 milyon dolar tazminat ödemesi halinde Sudan'ı "terörü destekleyen ülkeler" listesinden çıkaracağını duyurmuştu.

Sudan yönetimi de 20 Ekim'de Washington yönetiminin talep ettiği 335 milyon dolarlık tazminatı transfer ettiğini açıklamıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1