İSRAİL TELEVİZYONU SKANDALI DUYURDU! İSRAİL VE BAE ARASINDAKİ İHANET ANLAŞMASI ABD'DE İMZALANAC

Filistin halkına ve davasına ihanet olarak görülen İsrail ve BAE arasındaki normalleşme anlaşmasının Washington'da bir törenle gerçekleştirileceği bildirildi. İsrail televizyonunda yer alan haber göre; 22 Eylül'de Beyaz Saray'da yapılacağı belirtilen imza törenine ABD Başkan

İSRAİL TELEVİZYONU SKANDALI DUYURDU! İSRAİL VE BAE ARASINDAKİ İHANET ANLAŞMASI ABD'DE İMZALANAC

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasının 22 Eylül'de Washington'da yapılacak törenle imzalanacağı bildirildi.

İsrail'in Kanal 12 televizyonunda yer alan haberde, 22 Eylül'de Beyaz Saray'da yapılacağı belirtilen imza törenine ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın katılacağı belirtildi.

İmza töreninin, 1993'te İsrail ile Filistin yönetimi arasında yapılan Oslo Anlaşması'nın yıl dönümü olan 13 Eylül'e planlandığı ancak daha sonra tarihin değiştirildiği ifade edildi.

WASHINGTON HENÜZ AÇIKLAMA YAPMADI

İsrail-BAE anlaşmasının imzalanacağı tarih konusunda iki taraftan ve Washington'dan henüz açıklama yapılmadı.

İsrail basını daha önce söz konusu anlaşmanın bu ayın ortasında imzalanacağı yönünde haberlere yer vermişti.

ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul