İSRAİLLİ HAHAMDAN SKANDAL SÖZLER: AŞI YAPTIRIRSANIZ EŞCİNSEL OLURSUNUZ

İsrail'de Ultra-Ortodoks Daniel Asor adlı haham, takipçilerine 'onları eşcinsel yapabileceği' gerekçesiyle Kovid-19 aşısı olmaktan kaçınmaları çağrısı ülkede tepkilere neden oldu. İsrail'de Ultra-Ortodoks Haham Daniel Asor adlı haham takipçilerine 'kovid

İSRAİLLİ HAHAMDAN SKANDAL SÖZLER: AŞI YAPTIRIRSANIZ EŞCİNSEL OLURSUNUZ

İsrail'de Ultra-Ortodoks Haham Daniel Asor adlı haham takipçilerine "kovid-19 aşısı olursanız eşcinsel olursunuz" çağrısı tepkilere neden oldu.Haham Asor, takipçilerine Kovid-19 aşısından kaçınmaları tavsiyesinde bulundu.

"KÜRESEL ÇAPTA KÖTÜ NİYETLİ YÖNETİMİN PARÇASI"

İsrail medyasından yer alan habere göre, sosyal medyada takipçi sayısı fazla olan Haham Daniel Asor, aşılama çabalarının "yeni bir dünya düzeni kurmaya" çalışan "küresel çapta kötü niyetli bir yönetimin" parçası olduğunu iddia etti.

AÇIKLAMA ORTODOKS'U İKİYE BÖLDÜ

Haham Asor'un aşı ve eşcinsellik arasında bir bağlantı olduğu iddiası, koronavirüs aşısı vurdurmak için gönüllü olmaya çağıran önde gelen ortodoks hahamların açıklamalarına tezat oluşturduğu belirtildi. Öte yandan, LGBT hakları grubu Havruta da Asor'un yorumlarına cevaben "Şu anda eli kulağındaki yeni üyelerimizi karşılamaya hazırlanıyoruz" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1