İSVEÇ KRALI GUSTAF, ULUSA SESLENDİ

İsveç Kralı XVI Carl Gustaf, korona virüs salgını nedeniyle gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasında, "Kriz ne kadar uzun olursa olsun, er ya da geç sona erecek" dedi. İsveç Kralı, yaklaşan Paskalya tatilinde yönelik "evde kal" çağrısında bulundu.

İSVEÇ KRALI GUSTAF, ULUSA SESLENDİ

XVI Carl Gustaf, korona virüs nedeniyle bulunduğu başkent Stockholm dışındaki Flen şehrindeki sarayından Covid-19 salgınına yönelik ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi. İsveç Kralı Gustaf yaptığı konuşmada, "Sivil seferberlik başladı. Ben esas olarak halkımın sağlığını düşünüyorum. Hastanelerde çalışan sağlık personeli ve gönüllüler mümkün oldukça hayat kurtarmak için inanılmaz bir mesai vererek hayat kurtarmak için birlikte çalışıyorlar. Bu büyük bir görev, cesaret ister. Bu önemli çalışmaya katılan herkese derinden teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Paskalya tatili vurgusu
XVI Carl Gustaf, "Önümüzde Paskalya tatili var. Uzun zamandır beklenen bu tatilde insanlar seyahat etmek ister, aileleriyle veya arkadaşlarıyla güzel zaman geçirmek isteyebilirler. Ama bu Paskalya tatilinde bu olmayacak. Korona virüsü salgınından dolayı evde kalmanız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı