İTALYA BAŞBAKANI CONTE, LİBYA BAŞBAKANI SERRAC İLE BİRLİKTE ARAYA GELDİ

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile hükûmet merkezi Roma'da görüştü.

İTALYA BAŞBAKANI CONTE, LİBYA BAŞBAKANI SERRAC İLE BİRLİKTE ARAYA GELDİ
Roma

İtalya Başbakanlığından meydana getirilen yazılmış açıklamada, toplantıda Libya'da sahadaki boyut ve müzakerelere müteallik sonuç gelişmelerin ele alındığı kaydedildi.

Açıklamada Conte'nin, Libya'da ateşkesin çalışan halde uygulanmasından doğmak üzere, etraflıca ve sürdürülebilir ortak çözüme ulaşmaya müteveccih ortak tane emniyetli kere yerine belirttiği Birleşmiş Milletler (BM) himayesindeki politik sürecin, ağız ağıza işlemesini sağlamanın aciliyetine aksan icra ettiği anlatım edildi.

Açıklamada, "Bu nedenle, Aralık 2021'deki seçimlere yönelik, derneşik ve kalburüstü kurumsal geçişi getirmek düşüncesince dirimsel önemdeki Libyalılar arası diyaloğa, İtalya'nın verdiği birlik dayanaklık etmek baştan doğrulama edildi." ifadesi kullanıldı.

İkilinin görüşmesinde başkaca iktisat ve asayiş alanlarındaki iş donanmasına hususi ehemmiyet verilerek düet ilişkilere de odaklanıldığı belirtildi.

Görüşmenin peşi sıra Conte, Twitter hesabından da "Başbakan Serrac ile müspet görüşme. BM himayesindeki politik sürecin çabucak ilerlemesinin önemi vurgulandı. Libya halkının çıkarı doğrultusunda barışçıl kurumsal geçişe müteveccih Libyalılar arasındaki diyaloğa İtalya birlik dayanaklık etmek veriyor." paylaşımında bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul