İTALYA'DA İLK COVİD-19 AŞILARI YAPILDI

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri için belirlenen 27 Aralık Aşı Günü (V-Day) çerçevesinde İtalya'da ilk Covid-19 aşıları yapıldı.

İTALYA'DA İLK COVİD-19 AŞILARI YAPILDI

Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği yeni tip korona virüs aşısına onay vermesinin ardından Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde aşılamalar başladı.

İtalya'da ilk 3 doz aşı, sabah saatlerinde Roma'daki Lazzaro Spallanzi Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü'nde 29 yaşındaki huzurevi hemşiresi Claudia Alivernini, doktor Maria Rosaria Capobianchi ve sağlık personeli Omar Altobelli'ye yapıldı. Hemşire Alivernini, aşı sonrası düzenlenen basın toplantısında, "Büyük gurur ve sorumluluk duygusuyla bugün aşı oldum. Burada sade bir vatandaşım ama bilime inanan tüm sağlık çalışanlarını temsil ediyorum. Pandeminin başından beri ön saflarda yer aldığım için virüsle mücadelenin ne kadar zor olduğunu biliyorum ve kayıpların ne kadar acı olduğunu biliyorum. Bu zorlu savaştan galip olarak çıkmamızın tek yolu bilim ve tıpta" diyerek herkesi aşı olmaya davet etti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1