İTALYA’DA ŞOKE EDEN KAZA! MİLYARDERİN JETİ BİNAYA ÇAKILDI

İtalya’nın Milano kentinde şoke eden bir uçak kazası yaşandı. Ülke basınında yer alan haberlere göre kentte bulunan havalimanından Sardinya Adası’na gitmek üzere havalanan bir özel jet, kalkışından kısa süre sonra yerleşim yerine çakıldı. İtalya'nın Milano kentinde bir

İTALYA’DA ŞOKE EDEN KAZA! MİLYARDERİN JETİ BİNAYA ÇAKILDI

İtalya'nın Milano kentinde bir özel jetin yerleşim yerine düşmesi gündeme oturdu. Ülke basınına göre Milano'daki Linate Havalimanı'ndan Sardinya Adası'na gitmek üzere havalanan özel jet, kalkmasının hemen ardından arıza yaşadı.

8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

68 yaşındaki Romanyalı milyarder Dan Petrescu'ya ait olan jet,kısa süre sonra yerleşim yerinde bulunan boş bir binanın üzerine düştü.

İçinde Petrescu'nun eşi ve oğlunun da bulunduğu jet, havada alev aldı. Tek motorlu Pilatus PC-12 tipi uçağın içinde bulunan 8 kişi, hayatını kaybetti.

Reuters ajansına konuşan bir görgü tanığı "Uçak üstümden uçarken sanki motorları çalışmayı bırakıyormuş gibi bir ses duydum. Sonrasında da gürültülü bir patlama duydum. Evimizin pencereleri sarsıldı. Camı açtığımda büyük dumanları gördüm." ifadelerini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1