İTALYA'DAN YENİ KORONAVİRÜS KARARI: 11 EKİM'DEN SONRA TAM KAPASİTEYLE HİZMET VERMEYE BAŞLA

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler sebebiyle kapasiteleri sınırlandırılan tiyatro, sinema ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı yerler, 11 Ekim Pazartesi gününden itibaren tam kapasiteyle hizmet verecek. Salgında vaka sayılar

İTALYA'DAN YENİ KORONAVİRÜS KARARI: 11 EKİM'DEN SONRA TAM KAPASİTEYLE HİZMET VERMEYE BAŞLA

Salgında vaka sayılarındaki düşüşün devam ettiği ülkede, sosyal hayatta normale dönüşe yönelik adımlar devam ediliyor.

Bakanlar Kurulunun dün aldığı ve bugün resmi gazetede de yayımlanan kararla, tiyatro, sinema ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı yerler 11 Ekim Pazartesi gününden itibaren tam kapasiteyle hizmet vermeye geri dönecek.

Aynı kararla gece kulüpleri ve diskotek gibi eğlence yerlerinin de kapalı alanlarında yüzde 50, açık alanlarında yüzde 75 kapasiteyle yeniden açılması kararlaştırıldı.

STATLARI KAPASİTESİ ARTTIRILIACAK

Statlarda da seyirci kapasitesi, yüzde 50'den yüzde 75'e çıkarılacak.

Söz konusu yerlerde içeri alınacak izleyicilerde, salgınla mücadele kapsamında çıkarılan; aşı veya test yaptırmayı ya da kısa süre öncesinde Kovid-19'u atlatmış olmayı belgelendiren "Yeşil Geçiş" sertifikası olması gerekecek.

Koronavirüs Bilim-Teknik Komitesi (CTS) de hükümete tiyatro ve sinemalarda kapasitenin yüzde 80'e çıkarılmasını tavsiye etmişti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1