JAPONYA’DA COVİD-19 VAKALARI 4 GÜN ÜST ÜSTE REKOR KIRDI

Japonya'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 3 bin 849 yeni vaka tespit edildi. Ülkedeki günlük vaka sayısı üst üste 4 gün boyunca rekor kırdı. Ülkede ayrıca, Mutasyona uğrayan virüs 2 kişide daha görüldü.

JAPONYA’DA COVİD-19 VAKALARI 4 GÜN ÜST ÜSTE REKOR KIRDI

Korona virüs vakalarında son günlerde yaşanan rekor artışla gündeme gelen Japonya'dan bugün endişe verici bir haber daha geldi. Ülkede tespit edilen günlük Covid-19 enfeksiyonlarının sayısı üst üste 4 gün boyunca rekor kırarak bugün de 3 bin 849 olarak kaydedildi. Japonya Sağlık Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine göre son veri ile ülke genelinde toplam vaka sayısı 219 bin 114'e yükseldi. Son 24 saatte 20 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı da 3 bin 220'ye ulaştı.

Yeni yıl tatili uyarısı

Japonya Başbakanı Yoshihide Suga yeni yıl tatili öncesinde gerçekleştirdiği yılın son basın toplantısında dün kamuoyuna seslenmiş, vaka sayılarındaki artışın sürdüğünü hatırlatmıştı. Suga tatilde virüsün yayılmasını önlemek için vatandaşlardan iş birliği talep etmişti. Sakin bir yeni yıl tatili çağrısı yapan Suga, "Lütfen mümkün olduğunca kalabalık toplantılardan kaçınarak iş birliği yapın. Böylece enfeksiyonların yayılmasını durdurabiliriz" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul