KANADA'NIN QUEBEC EYALETİNDE AŞI PASAPORTU SİSTEMİNE GEÇİLİYOR

Kanada'nın Quebec eyaletinde, iki doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanların kısıtlı hizmetlere ulaşmalarına imkan tanıyacak aşı pasaportu sistemi başlatılıyor. Quebec Eyaleti Başbakanı François Legault, eyaletin Kovid-19 salgınında 4'üncü dalganın başlan

KANADA'NIN QUEBEC EYALETİNDE AŞI PASAPORTU SİSTEMİNE GEÇİLİYOR

Quebec Eyaleti Başbakanı François Legault, eyaletin Kovid-19 salgınında 4'üncü dalganın başlangıcıyla karşı karşıya bulunduğunu belirterek, aşı pasaportu sistemine gelecek günlerde geçeceklerini açıkladı.

Legault, spor salonları ve restoranlar gibi zorunlu olmayan hizmetlere erişmek için aşı pasaportlarının yakında gerekli olacağını dile getirerek, tamamen aşılanmış kişilerin ellerindeki aşı kodları ile bu hizmetlerden yararlanabileceklerini söyledi.

Legault, "Aşılarının iki dozunu da almak için çaba sarf eden insanlar biraz normal bir hayat yaşayabilmelidir. Kimse geçen yıl yaşadıklarımızı tekrar yaşamak istemiyor. Yani hastanelerimiz aşırı kalabalık olduğu için ameliyatları erteliyoruz." dedi.

YAYGIN KAPANMALARIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ HEDEFLENİYOR

Eyalet Başbakanı, sistemin, eyaletin bugüne kadar salgın nedeniyle uygulanan yaygın kapanmalardan kaçınmasına da imkan vereceğini ifade etti.

Quebec eyaletinde son birkaç aydır aşılı kişilere QR veya hızlı yanıt kodları veriliyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1