KATAR'DAN DÜŞÜK GELİRLİ ÜLKELERİN AŞIYA ERİŞİMİ İÇİN 10 MİLYON DOLAR

Katar, düşük gelirli ülkelere adil ve sürdürülebilir aşı erişimini desteklemek için Küresel Aşı ve Bağışıklama İttifakına (GAVI) 10 milyon dolarlık bağışta bulunacağını belirtti.

KATAR'DAN DÜŞÜK GELİRLİ ÜLKELERİN AŞIYA ERİŞİMİ İÇİN 10 MİLYON DOLAR

Katar haber ajansı QNA'ya göre, Katar Kalkınma Fonu ile GAVI arasında, düşük gelirli ülkelerin aşıya erişimini sağlamak için yürütülen çabaların desteklenmesi için bir anlaşma imzalandı.

Katar Kalkınma Fonu Projeler Genel Müdür Yardımcısı Misfir eş-Şehvani, yaptığı açıklamada, söz konusu anlaşmanın amacının, fakir ülkelere, aşılama yoluyla korunmanın mümkün olduğu hastalıklara karşı maddi destek sağlamak olduğunu dile getirdi.

Şehvani, Katar'ın söz konusu anlaşmayla 2021-2025 yılları arasında GAVI'nın programlarını desteklemek için 10 milyon dolar yardımda bulunmayı taahhüt ettiğini aktardı.

GAVI'de Kaynak Mobilizasyonu, Özel Sektör Ortaklıkları ve Yenilikçi Finans Departmanı Genel Müdürü Marie-Ange Saraka-Yao ise Katar Kalkınma Fonu'nun gelecek 5 yıl içinde aşıya ulaşımı kolaylaştıracak bu yardımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KAYNAK : AA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 03:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1