KATAR: DOHA, UZLAŞIYI KESME GİRİŞİMLERİNE BENİZ VERMEYECEKTİR

Katar Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Ofisi Müdürü Ahmed er-Rumeyhi, ülkesinin Körfezin geleceği ve donanmasına müspet baktığını söyledi.

KATAR: DOHA, UZLAŞIYI KESME GİRİŞİMLERİNE BENİZ VERMEYECEKTİR
Doha

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş'ın açıklamalarına huzur Twitter hesabından yanıt verici Rumeyhi, "Körfez'deki müspet uzlaşma havasının bozulması düşüncesince son birim girişimlerin olmasının beklendiğini" belirtti.

Uzlaşıyı kesme girişimlerine beniz vermeyeceklerini tamlayan Rumeyhi, "Maalesef Enver Gargaş kadar mezun bir talih bakanı uzlaşma düşüncesince yayınlanan çabalara müstahak sıfır açıklamada bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Amerikan CBC göstergeç kanalına güzeşte perşembe izah fail Gargaş, diplomatik ilişkilerin tamamen art dönmesinin devir alacağını, bunu da Katar'ın İran, Türkiye ve İslamcı çok cemaatlerle gelecekte kuracağı ilişkilerine ilişkin bulunduğunu dile getirmişti.

Suudi Arabistan, BAE, Kuveyt ve Mısır, 5 Ocak'ta, 3,5 senedir Katar'a muteber ambargonun kaldırılması anlaşması düşüncesince Suudi Arabistan'ın El-Ula kentinde bir araya gelmişti.

El-Ula zirvesinin arkası sıra Katar'a müteveccih ambargoyu sonlandıracak bir anlaşmaya da imza atılmıştı.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1