KOLOMBİYA’DA HALK PROTESTOLARIN BİTMESİ İÇİN SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Kolombiya'da binlerce kişi, ülkede 1 ayı aşkındır devam eden kitlesel protestoların bitmesi için yürüyüş düzenledi. Ülkenin başkenti Bogota'da bir araya gelen çeşitli sektörlerden temsilciler, iş yeri sahipleri ve vatandaşlar, gösteriler nedeniyle ekonomik olarak ciddi

KOLOMBİYA’DA HALK PROTESTOLARIN BİTMESİ İÇİN SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Ülkenin başkenti Bogota'da bir araya gelen çeşitli sektörlerden temsilciler, iş yeri sahipleri ve vatandaşlar, gösteriler nedeniyle ekonomik olarak ciddi zararlar gördüklerini belirterek protestoların sonlanmasını talep etti.

Yürüyüş boyunca sloganlar atan kalabalık, yollarda kurulan ablukanın kalkmasını ve güvenlik güçlerine yönelik son günlerde protestolarda artan şiddetin son bulmasını istedi.

Ülkede 32 günden bu yana "ulusal grev" kapsamında otoyolların eylemciler tarafından sıklıkla kapatılması ve kurulan barikatlar, ticari işletmeleri maddi olarak zor durumda bırakmış ve marketteki fiyatların yükselmesine yol açmıştı.

ASKERLER POLİS İLE DAHA YAKIN ÇALIŞACAK

Öte yandan Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque'nin emriyle gösterilerin yoğun olduğu 8 yönetim bölgesi ve 13 kentte, askerlerin yerel yetkililerle koordineli çalışacağı ve polise daha fazla destek vereceği belirtildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1