KORKUNÇ OLAY! HİNDİSTAN’DA MÜSLÜMAN AİLEYE KALABALIK BİR GRUP TARAFINDAN SALDIRI!

Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletinde dehşete düşüren bir olay meydana eldi. Ülkede kalabalık bir grubun Müslüman bir aileye saldırdığı öne sürüldü. The Indian Express'in haberine göre, Madhya Pradesh eyaletinin Indore şehri yakınlarındaki köyde, Müslüman bir aile kalabal

KORKUNÇ OLAY! HİNDİSTAN’DA MÜSLÜMAN AİLEYE KALABALIK BİR GRUP TARAFINDAN SALDIRI!

The Indian Express'in haberine göre, Madhya Pradesh eyaletinin Indore şehri yakınlarındaki köyde, Müslüman bir aile kalabalık bir grup tarafından darbedildi.

Saldırıya uğrayan aile üyeleri, evlerini boşaltmaları yönündeki tehditlerin ardından evlerini terk etmedikleri için aynı grup tarafından fiziksel şiddete maruz kaldıklarını ileri sürdü.

Habere göre, sloganlar atarak eve doğru yönelen grup Müslüman aile üyelerine sopalar ve demir çubuklarla saldırdı.

Aile üyesi Shahrukh Geyasuddin, saldırganların babasına defalarca vurduğunu ve araya girmeye çalışan amcasını da darbettikten sonra "evi boşaltmalarını söylediklerini ve eğer terk etmezlerse korkunç sonuçlarla karşı karşıya kalacakları" konusunda tehdit edildiklerini aktardı.

Baba Farukh Geyasuddin, saldırganların aşırı milliyetçi "Hindutva grubu" ve Bharatiya Janata partisi üyeleri olduğunu iddia etti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1