KREMLİN: 'NAVALNY’NİN PUTİN TARAFINDAN ZEHİRLENDİĞİ İDDİALARI KURU GÜRÜLTÜ'

Durumu ağır olan muhalif Alexei Navalny'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından zehirlendiğine dair suçlamaları reddeden Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov “Bu iddiaları ciddiye almıyoruz. Bunlar doğru değil. Daha çok kuru gürültü” ifadelerini kullandı.

KREMLİN: 'NAVALNY’NİN PUTİN TARAFINDAN ZEHİRLENDİĞİ İDDİALARI KURU GÜRÜLTÜ'

Rusya'da geçtiğimiz Perşembe günü Tomsk kentinden Moskova'ya dönerken uçakta fenalaşan ve zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin tedavisi Almanya'da devam ediyor. Berlin'deki Charite Hastanesinin yaptığı açıklamaya Kremlin Sarayı'ndan yanıt gecikmedi. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Navalny'nin Putin tarafından zehirlendiği yönündeki suçlamaları reddetti. İddiaların asılsız olduğunu söyleyen Peskov, “Bu iddiaları ciddiye almıyoruz. Bunlar doğru değil. Daha çok kuru gürültü. Bu nedenlere hiç ciddiye almadık” dedi.

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rus ve Alman doktorlarının teşhislerinin aynı olduğunu fakat vardıkları sonuçların farklı olduğunu söyleyerek, “Maddenin ne olduğu henüz belirlenemezken Alman doktor arkadaşlarımızın neden bu kadar acele ettiğini anlamıyorum” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul