LUKAŞENKO, GREV KARARI ALAN FABRİKALARIN KAPATILMASINI EMRETTİ

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, muhalefetin çağrıları üzerine grev kararı alan fabrikaların kapatılmasını emretti.

LUKAŞENKO, GREV KARARI ALAN FABRİKALARIN KAPATILMASINI EMRETTİ

Belarus'ta 9 Ağustos tarihinde yapılan devlet başkanlığı seçimlerini 26 yıllık Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'nun kazanması sonrası muhalefet seçimde hile yapıldığını iddiası ile sokağa inmişti. 9 Ağustos'tan bu yana aralıklarla devam eden protestolarda muhalifler ülkedeki işçilere genel grev çağrısı yaptı. Lukaşenko ise bu grev çağrısına karşı bir hamle gerçekleştirdi. Belarus'un batı sınırındaki Grodno kentinde miting düzenleyen Lukaşenko, muhalefete gözdağı verdi.

Valilere “fabrikaları kapatın” emri

Devlet Başkanı Lukaşenko, muhalefetin çağrısı ile seçimler yenilenene kadar iş bırakma kararı alan fabrikaların tutumlarını eleştirerek, bölge valilerine talimat verdi. Mitingde yaptığı konuşmada valilere seslenen Lukaşenko, “Valilerden, yöneticilerden istediğim şu eğer birileri çalışmak istemiyorsa onları zorlamayın. Hiç gerek yok. Her nasılsa onlara istemediklerini zorla yaptıramayız. Ancak fabrika çalışmıyorsa, pazartesi kapısına kilit vurunuz” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul