MACARİSTAN'A SONUÇ 3 GÜNDE DÖNÜŞMEK TALİP 500'ÜN ÜSTÜNDE SIĞINMACI ENGELLENDİ

Macaristan, mültecilere üzerine tahsil edilen önlemler kapsamında Vişegrad Grubu'ndaki ortakları Çekya, Polonya ve Slovakya'nın yardımıyla sınırlarına er ve kolluk takviyesi yapmıştı.

MACARİSTAN'A SONUÇ 3 GÜNDE DÖNÜŞMEK TALİP 500'ÜN ÜSTÜNDE SIĞINMACI ENGELLENDİ
Budapeşte

Macaristan'a sonuç 3 günde girmeye etkin 527 sığınmacının, asayiş güçlerince zorla izin verilmediği bildirildi.

Ulusal Polis Merkezinden meydana getirilen açıklamaya göre, sonuç 3 günde gayrikanuni yollardan girmeye etkin 527 sığınmacı, sınırlardan art çevrildi.

Açıklamada, 4-10 Ocak tarihlerinde 1040 sığınmacının ülkeye girişinin zorla izin verilmediği kaydedildi.

Macaristan'ın mültecilere gönül rahatlığı almış olduğu önlemler

Macaristan, mültecilere gönül rahatlığı tahsil edilen önlemler kapsamında Vişegrad Grubu'ndaki ortakları Çekya, Polonya ve Slovakya'nın yardımıyla sınırlarına er ve manşet takviyesi yapmıştı.

Sığınmacıları kapatmak gibi Sırbistan ve Hırvatistan sınırlarına dikenli lif belik çekilmiş, bitim bölgelerinde dehşet çözüm duyuru edilerek gayrikanuni geçişler düşüncesince makbul cezalar artırılmıştı.

Parlamentoda benimseme edilen yasayla aralarında evlatların da bulunmuş olduğu sığınmacıların, sığınma başvurusu boyunca sınırda açılan kamplarda tutulması mecburi kılınmış, iklim genelinde yakalanan mültecilerin da lif örgülerle çevrilmiş sınırdan Macaristan dışına çıkarılacağı duyurulmuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1