MADRİD'DE YÜZLERCE GEÇİCİ KAR FIRTINASI ZIMNINDA HAVALİMANINDA MUHAT KALDI

İspanya'yı dü gündür tesiri dibine düzlük kar fırtınası zımnında yüzlerce yolcunun evvel geceden buyana Madrid Barajas Havalimanı'nda muhat kalmış olduğu öğrenildi.

MADRİD'DE YÜZLERCE GEÇİCİ KAR FIRTINASI ZIMNINDA HAVALİMANINDA MUHAT KALDI
Madrid

AA muhabirinin, Türk Hava Yolları (THY) yetkilileri ve çevrili küsurat birtakımı vatandaşlardan almış olduğu bilgiye göre, aşırı sayıda uçak alevli kar yağışı sayesinde evvel akşam havalanamayarak pistte kaldı, birtakımı uçaklar ise 7,5 vakit sonraları körüğe yanaştırıldı.

Şiddetli kar yağışından yolların kapanmasıyla havalimanına taşıt antre ve çıkışı durduruldu, burada çevrili küsurat yolcular çabucak yer altı treni ile otellere ulaştırılmaya çalışıldı.

Saat 23.00'a derece topu topu uçuşlar durduruldu

Yetkililer, toy yüz koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla aşırı sayıda otelin gizli olması ve bariz olanların da çirkin hava şartlarından aşındırmak servisi yapamayacaklarını söylemesi sayesinde kıygın yolcular düşüncesince hal üretmekte zorlandıklarını aktardı.

Madrid Barajas Havalimanı'nda vakit 23.00'a derece topu topu uçuşların durdurulduğu, hava şartlarındaki gelişmelere uyarınca akım edileceği açıklandı.

"Filomena" ismi sunulan ve dü gündür İspanya'yı tesiri dibine meydan kar fırtınası sayesinde diyar genelinde 600 derece defa trafiğe kapatılırken, hava, derya ve sert yolu ulaşımı da iri seviyede durdu.

Son 24 saatte soğuktan donan 2 ferdin yaşamını kaybetmiş olduğu İspanya'da, 10 iri kentte sivil polis polis iane kurumları "kırmızı" alarma geçti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1