MEGHAN MARKLE’A İNGİLİZ BASININA AÇTIĞI DAVADAN KÖTÜ HABER

İngiltere'nin Sussex Düşesi Meghan Markle'ın geçen sene kendisine ait özel bir mektubun yayınlanması ile İngiliz basınına "gizlilik ihlali" gerekçesiyle açtığı davanın ön soruşturmasında yayıncı lehine karar alındı.

MEGHAN MARKLE’A İNGİLİZ BASININA AÇTIĞI DAVADAN KÖTÜ HABER

39 yaşındaki Sussex Düşesi Meghan Markle 2019 şubat ayında babası Thomas Markle'a gönderdiği el yazısıyla yazılan bir mektubun yayınlanması nedeniyle gizlilik ihlali iddiasıyla yayıncı Associated Newspapers'a (ANL) dava açmıştı. Londra Yüksek Mahkemesi Sussex Düşesi Markle'ın, Associated Newspapers'a (ANL) açtığı davanın bugünkü ön soruşturmasında mektubun kullanımının durdurulması talebinde yayıncının lehine karar verdi.

Sussex Düşesi Markle ve Associated Newspapers arasında 11 Ocak 2021'de başlayacak asıl dava için Meghan Markle bu mektubun özel olduğunu, kişisel bilgilerin kötüye kullanıldığını ve asla kamu için olmadığı savunmasıyla davacı olmuştu. Mektubun gizlilik ihlali olmadığına yönelik deliller sunmaya hazırlanan ALN, Markle'ın kendi hayatının anlatıldığı başka bir kitabın yazarlarıyla aynı bilgiler üzerinde "iş birliği" yaptığı iddiasında bulundu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 00:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul