MERKEL'DEN DİKKAT ÇEKEN NAVALNIY AÇIKLAMASI

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rus muhalif Navalnıy ile ilgili flaş bir açıklama yaptı. Merkel, Navalnıy'nin susturulmaya çalışıldığını ve bu nedenle de zehirlendiğini belirtti. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rus muhalif Aleksey Navalnıy hakkında bir basın toplantısı dü

MERKEL'DEN DİKKAT ÇEKEN NAVALNIY AÇIKLAMASI

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rus muhalif Aleksey Navalnıy hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Merkel burada konuyla ilgili flaş bir değerlendirme yaptı.

"RUS MUHALİF SUSTURULMAK İSTENDİ"

Alman Şansölye, "Kesin olan Aleksey Navalnıy'ın bir suçun kurbanı olduğu ve susturulmak istendiğidir. Hükümet adına bunu sert şekilde kınıyorum." dedi. Merkel, Rus hükümetinden bu süreci açıklamasını beklediklerini dile getirerek, "Şu anda sadece Rus hükümetinin yanıtlayabileceği ve yanıtlaması gereken çok ciddi sorular var." ifadesini kullandı.

"TÜM DÜNYA CEVAP BEKLİYOR"

Merkel, Aleksey Navalnıy'ın kaderinin dünya çapında ilgi gördüğünü, tüm dünyanın cevap beklediğini vurguladı. Merkel konuyla ilgili AB ve NATO'yu da bilgilendireceklerini belirtti. Angela Merkel, Rusya'nın Berlin Büyükelçisinin konuya ilişkin bakanlığa çağrılarak bilgilendirildiğini sözlerine ekledi.

Almanya'dan gelen açıklama Rus ekonomisini vurdu Komada bulunan Rus muhalif Navalnıy’ın durumu stabil değil

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul