MİÇOTAKİS: TÜRKİYE ENİNDE SONUNDA ANLAYACAK

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü. Miçotakis "Türkiye, Doğu Akdeniz'deki bu saldırgan duruşun kendisini hiçbir yere götürmeyeceğini eninde sonunda anlayacak" dedi.

MİÇOTAKİS: TÜRKİYE ENİNDE SONUNDA ANLAYACAK

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Al Yamamah Sarayı'nda bir araya geldi.

Miçotakis: Türkiye'nin önünde iki yol varMiçotakis: Türkiye'nin önünde iki yol var

Miçotakis, burada yaptığı açıklamada "Türkiye, Doğu Akdeniz'deki bu saldırgan duruşun kendisini hiçbir yere götürmeyeceğini eninde sonunda anlayacak. İttifaklarımızı oluşturduk, sınırlarımızı çok net bir şekilde çizdik. Diyaloga her zaman açığız. Zorbalığı kabul etmiyoruz" dedi.

Yunanistan, Fransa ve ABD'den sonra İngiltere'yle de anlaştıYunanistan, Fransa ve ABD'den sonra İngiltere'yle de anlaştı

Veliaht Prens Selman'ın Ofis Müdürü Bedr el-Asakir ise görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki ilişkilerin ele alındığını ifade ederek, ayrıca bölgesel ve uluslararası arenada iki ülkeyi ilgilendiren konular ve meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğunu açıkladı.

KAYNAK : Yeni Şafak, İHA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1