NETANYAHU'NUN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI KOVİD-19 KARANTİNASI DOLAYISIYLA ERTELENDİ

Hakkındaki yolsuzluk iddiaları dolayısıyla İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yargılandığı davanın ikinci duruşması, ülkede toy insan koronavirüs (Kovid-19) ile uğraş kapsamında getirilen sıkılaştırılmış karantina esbabımucibe gösterilerek ertelendi.

NETANYAHU'NUN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI KOVİD-19 KARANTİNASI DOLAYISIYLA ERTELENDİ
Kudüs

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te toprak meydan İsrail'e ilişik Kudüs Bölge Mahkemesi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile alakalı yolsuzluk davasının 13 Ocak'ta yapılacak ikinci duruşmasının Kovid-19 karantinası zımnında doğacak birlikte tarihe alındığını duyurdu.

Açıklamada, Netanyahu'nun da alınması muhtemel duruşmayı, baş döndürücü sayıda gazeteci, foto ve duruşma mensubunun strateji etmesinin beklendiği, karantina kuralları gereği bu kararın alındığı belirtildi.

İsrail'de görevdeyken yargılanan evvel başvekil kendisine kayıtlara güzeşte Netanyahu'nun yargılandığı davanın ikinci duruşmasının ne tarihe erteleneceğine bağlı kararın ilerleyici saatlerde duyurulacağı tabir edildi.

Netanyahu'nun avukatları, güzeşte hafta Kudüs Bölge Mahkemesi'nden ek müddet istem ederek 13 Ocak'taki duruşmanın doğacak birlikte tarihe ertelenmesini istemiş, fakat müracaat reddedilmişti.

İsrail'de bu sabahleyin süregelen 2 haftalık sıkılaştırılmış Kovid-19 karantinası kapsamında açıkça bölgelerde 20, gizli bölgelerde da en birlikte tomar 10 ferdin toplanmasına müsaade veriliyor.

Mahkemeler açıkça olacak fakat duruşmaların yapılıp yapılmayacağına duruşma heyetleri değişmeyen verecek.

İsrail Başbakanı Netanyahu, ile alakalı 3 ayrı yolsuzluk dosyası zımnında 24 Mayıs'ta Kudüs Bölge Mahkemesi'nde tanıdık davanın evvel duruşmasında bilgili karşısına çıkmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1